Gyógyítás
Masszázs
Már a régi korok embere is tudta, hogy az érintés gyógyító hatású. Gondoljunk bele mindennapi életünk, rohanó világába: Mekkora erőt ad egy baráti simítás, párunk ölelése, vagy emlékezzünk vissza szüleink nyugtató simogatására. Az érintés gyógyít. Ez minden masszázs alapja, alfája és omegája.
Egy jó masszázs nem csak a testet szabadítja fel, hanem a lelket is. Mi itt a Herbakertnél valljuk, egy masszázs akkor sikeres, ha nem csak a test, hanem a lélek is felfrissül.
- Gyógymasszázs
- Thai masszázs
- Nyírok masszázs
A masszázs egészségjavító hatását az emberiség az ősidők óta ismeri. Európában és Ázsiában is több ezer éves múltra tekint vissza a masszázs irodalma. Pehr Henrik Ling svéd vívómester (1776–1839) rendszerezte a fogásokat, és a masszázst tornagyakorlatokkal kombinálta. Foglalkozott a masszázs hatásaival és javallataival is. Ling volt aki Stockholmban 1813-ban megalapította a központi Gyógytorna és Masszázsintézetet ("Zentralinstitut für Heilgymnastik und Massage"). Ebben az összefüggésben érdekes megjegyezni, hogy a svéd masszázs az amerikai importjával sajnálatos módon a klubokban honosodott meg, ezzel nagyot vesztve morális értékéből. Ez az oka annak, hogy a 20. századi Európában kerülik a svéd masszázs megnevezést. Komoly intézmények szívesebben csak a "klasszikus masszázs" megnevezést használják.
1867-ben a holland Mezger adott ki egy összefoglaló munkát az addigi tapasztalatokról és tőle ered a svéd masszázs elnevezés. A masszázs élettani hatásait, alapjait több neves orvos is vizsgálta. A svédmasszázs fogásait egy berlini ortopédus Albert Hoffa (1859–1907) a 19. század végén fejlesztette a ma ismert formára. A mozgásszervi panaszokra kifejlesztett fogásokat passzív ízületi kimozgatásokkal kombinálta.
forrás:Wikipedia
A thai masszázs alapítója a több mint 2500 évvel ezelőtt élt Jivaka Kumar Bhacchat indiai orvos, aki Magadha királyának Bimbirsarának volt a kezelőorvosa. Sokoldalú gyógyító, aki a masszázsrendszer kialakítása mellett, ayurvédikus gyógyászattal, ásványi anyagokkal és gyógynövényekkel is gyógyította a hozzá fordulókat.
A thai masszázst az idők folyamán számtalan, gyógyászati stílus alakította. Hatással volt rá az akupunktúra, akupresszúra, a kínai gyógyászat, illetve a helyi sajátosságok is alakították, formálták. Első írásos emlékek sajnos túlnyomó rész megsemmisültek a XVI században betörő burmai seregeknek. A megmaradt pálmatekercseket III. Ráma király Wat Pho templomának falára vésette.
Mostanra két fő stílusirányzat alakult ki, az északi mely modernebb és a déli mely hűen követi a Wat Pho falára felvésetett fogásokat. Mindkét stílusra jellemző, hogy alkalmazásukkal a következő pozitív hatásokat érhetjük el testünknél:
Oldja a feszültségeket, minden szinten ( testi, lelki), oldja a energia blokkokat, optimalizálja a csakrák működését, ezáltal harmóniába kerül a test és a lélek. Erősen fájdalom csökkentő, és izomlazító hatása van. Növeli az ízületek hajlékonyságát, és javítja a testtartást.
forrás: Polonkai: Thai masszázs
A nyirokmasszázs úttörője a dán dr. Emil Vodder és Estrid Vodder 1930, akik krónikus orrmelléküreg-gyulladás és más immun-rendellenességeket vizsgáltak. Krónikus megfázás kezeléskor vették észre a betegek duzzadt nyirokcsomóit. Az 1930-as évek elején, az orvosi szakma nem igen fogadta el Vodder kutatásainak eredményeit, aki ennek ellenére is folytatta munkáját. 1932-ben kezdett el foglalkozni a nyirok folyadék mozgatását elősegítő nyomás, és masszázs technika kidolgozásával. A könnyű, ritmikus kézmozdulatokra épülő technika elősegítette a nyirok mozgását. 1936-ban mutatták be ezt a technikát, Párizsba, és a második világháború után, visszatértek Koppenhágába, ahol elkezdték tanítani a szakembereknek, nyirok masszázs fogásokat.
A nyirokmasszázs (MLD) egy olyan típusú gyengéd masszázs, amelynek célja, hogy ösztönözze a természetes nyirok elvezetést, amely salakanyagokat elszállítja szövetekből, vissza a szív és érrendszer felé. A nyirokfolyadék a nyirokerek és nyirokcsomókon keresztül jut a szívhez onnan pedig az érrendszerbe. Nyirokmasszázskor kiserejű nyomásokkal, illetve ritmikus körkörös simító masszázzsal segítjük a nyirok egészséges áramlását. Masszázskor megszüntetjük a felgyülemlő salakanyagok torlódását, és erőteljes méregtelenítést indítunk be a páciensnél.
forrás:Wikipedia
Természetgyógyászat
Hamarosan